دانلود مقاله isi با ترجمه فارسی

دانلود مقاله isi با ترجمه فارسی

ویژگی ژورنال های معتبر isi چیست

ویژگی ژورنال های معتبر isi چیست

در این مطلب به برخی از ملاک های خوب یک ژورنال معتبر isi می پردازیم که هر محقق و پژوهشگری باید برای انتشار مقاله ی خود بداند .

هر تحقیق و پژوهشی در انتها نیازمند یک بستر مناسب برای انتشار می باشد ، حال این فرایند می تواند با انتشار مقاله در یک ژورنال معتبر انجام شود و یا همانند برخی مقاله های خوب و قوی که در یک مجله ضعیف و نا مناسب به چاپ رسیده ، زحمات نویسنده مقاله را به هدر دهد . با ادامه مطلب همراه ما باشید تا از ویژگی ژورنال های معتبر isi مطلع شوید :

ملاک انتخاب ژورنال های معتبر isi :

1 - موضوع ژورنال :

هر ژورنال در یک موضوع پژوهشی خاص برای مثال اقتصاد ، تجارت الکترونیک یا پزشکی فعالیت می کند . شما باید در سایت ژورنال گستره موضوعی که آن ژورنال به انتشار مقاله می‌پردازد را بررسی کنید و در صورتی که مقاله شما با موضوعات ژورنال مرتبط است اقدام به ارسال مقاله خود نمایید. البته یک نکته مهم این است که هر چه ژورنال مورد نظر تخصصی‌تر باشد احتمال پذیرفتن مقاله دشوارتر است. برای مثال یک ژورنال که در حیطه بیماری آلزایمر فعالیت می‌کند از پژوهشگران برتر این حیطه به عنوان داور استفاده می‌کنند و مقاله شما توسط آنان بررسی می‌شود. اما یک مقاله در حیطه پزشکی احتمالاً از داورانی استفاده می‌کند که در حیطه شما دارای تخصص کافی نیستند و بنابراین خیلی سخت‌گیری نخواهند کرد.

۲- ایندکس شدن ژورنال:

باید دقت نمایید که ژورنال مورد نظر حتماً در لیست ژورنال های ISI نمایه شده باشد. همچنین شما می‌توانید در لیست ژورنال های اسکوپوس، پاب مد یا ISC نیز مقاله خود را چاپ کنید. مهم این است که شما اول ملاک خود را تعیین کنید که مجله باید در کجا ایندکس شود. برای دریافت لیست ژورنال های ISI سال 2015 به ضمیمه این مقاله در پایین صفحه مراجعه نمایید.

۳- ضریب تأثیر (IF):

اگر می‌خواهید مقاله خود را در ژورنال های معتبر ISI چاپ کنید باید ببینید ژورنال چه ضریب تأثیری دارد. اگر مقاله شما قوی است از ژورنال های با ضریب تأثیر بالا استفاده کنید و در غیر این صورت ژورنال بدون ضریب تأثیر یا با ضریب تأثیر پایین را انتخاب کنید.

۴- تعداد چاپ شده در سال:

برخی ژورنال ها ۱ یا ۲ بار در سال چاپ می‌شوند در حالی که برخی دیگر ۴ بار یا ۶ بار و حتی گاهی اوقات ۱۲ بار و بیشتر. هر چه ژورنالی شماره‌های بیشتری در سال چاپ کند احتمال پذیرش بیشتر و زمان بررسی مقاله شما کمتر خواهد بود.

۵- نرخ رد مقالات:

هر ژورنالی  میزان مشخصی از نرخ رد مقالات را دارد. برای مثال برخی ژورنال ها ۹۰ درصد مقالات ارسالی را رد می‌کنند و برخی دیگر ۳۰ درصد را. هر چه میزان نرخ رد مقالات کمتر باشد احتمال پذیرش مقاله شما در آن ژورنال ها بیشتر است.

۶- اعضای هیئت داوران ژورنال :

ژورنال هایی که از هیئت داوران سرشناس استفاده می‌کنند به احتمال بیشتر کار شما را از جنبه علمی مورد توجه قرار خواهند داد و نه سایر جنبه‌ها. علاوه بر این حتی اکر مقاله شما رد شود چیزهای بسیاری از این هیئت داوران خواهید آموخت. فراموش نکنید که حتی در ژورنال های ISI نیز آشنا بودن با هیئت داوران و سفارش اساتید در پذیرش مقاله نقش دارد.

۷- مشخص بودن فرایند داوری:

برخی ژورنال ها بر طبق یک برنامه زمانی منظم مقالات را داوری و تایید یا رد شدن آن را به شما اطلاع می‌دهند. اما برخی مجلات نظم مشخصی ندارند و گاهاً مقاله شما ماهها در دست داوران قرار دارد و سبب اتلاف وقت شما می‌شوند.

۸- قرار نداشتن در لیست ژورنال های نامعتبر:

قبل از ارسال مقاله به یک ژورنال ISI ابتدا لیست ژورنال های نامعتبر(Blacklist) وزارت علوم و وزارت بهداشت را مطالعه کرده و از نبودن نام ژورنال مورد نظرتان در این لیست مطمئن شوید.

 

نتیجه نهایی در رابطه با انتخاب ژورنال های معتبر ISI
با توجه به آنچه در بالا گفته شد و همچنین توجه به نکات دیگری در رابطه با کیفیت ژورنال ها، شما می‌توانید یک ژورنال ISI مناسب برای چاپ مقاله خود انتخاب نمایید. فراموش نکنید که کار علمی شما که ماهها بر روی آن زحمت کشیده‌اید در این مرحله به ثمر می‌نشیند، بنابراین در انتخاب ژورنال ISI عجله نکرده و با دقت عمل نمایید. برای راهنمایی بیشتر میتوانید به فهرست ژورنال های معتبر ISI به همراه Impact Factor آن ها مراجعه کنید .

 

 

 

لیست کامل ژورنال های isi در سال 2015 .pdf
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه: